Vinni-Rakvere talvejooksusarja 3. etapi maratoni võitsid Tauno Hang ja Siiri Pilt

Kerge lumesadu tegi pinnasel püsimise natuke paremaks. Foto: Riho Lüüs

Täna toimus Vinni-Rakvere  talvejooksusarja kolmas ja ühtlasi viimane etapp, mille maratonidistantsi võitis meestest ajaga 3:07.33 Tauno Hang, kes tuli võitjaks ka kolme etapi kokkuvõttes. Järgnesid Erkki Etverk 3:20.31-ga ja Peeter Kand 3:20.45-ga. Nemad osutusid samas järjestuses teiseks-kolmandaks sarja arvestuses. Esikolmik kuulus M40 veteraniklassi.

Naistest võitis täna maratonidistantsi Siiri Pilt ajaga 3:52.41. Rohkem nelja tunni alistajaid ei olnud. Heidi Sild sai lõpuajaks 4:06.00 ja Vilve Pild 4:12.19. Kõik viis naist, kes maratoni lõpetasid, kuulusid kas N40 või N50 vanuseklassi. Kolme etapi kokkuvõttes kuulus maratonide arvestuses esikoht Mari Boikovile (Treeningpartner) ja teine koht tema klubikaaslasele Klarika Kuusele. Täna võitnud Siiri Pilt oli kolmas.

10 km distantsi võitis meestest ajaga 35.15 SK Jooksupartner esindaja Ülari Kais, kes jooksis esimesed kaks kilomeetrit koos Cris Polli ja Olari Ormiga (mõlemad SK ProRunner). „Edasi püsis Olari minua koos kuni joosta jäi 700 meetrit, siis tegin kiirenduse. Võtsin tänast võistlust tempokrossina. Lumisel rajal käis kohati jalg ringi,“ tõdes Kais Jooksuportaalile. Teisena lõpetanud Olari Orm kaotas talle 18 sekundiga. Kolmanda koha sai Cris Poll 36.19-ga. Vinni-Rakvere talvejooksusarja kolme etapi kokkuvõttes tuli 10 km arvestuses esimeseks Andres Hellerma (SK Jooksupartner), Kristan Niine ja Urmas Põldre ees.

Naistest võitis täna 10 km jooksu Elery Zadonski (KJK ViKe) ajaga 39.47. Zadonski jaoks tuli võit täna üsna kergelt, sest tõsiseid vastaseid paraku polnud ja kogu distantsi jooksis ta seetõttu täiesti üksi. „Võtsin küll meeste pundile alguses sappa, kuid peale poolt maad jooksin rahulikumalt ning jäin veidike maha. Edasi jooksin tunde järgi ja mis peaasi, et võit oleks kindel. Teeolud olid täna üsna jubedad, igavesti märg ja libe. Aeg sai ka sellepärast kannatada. Müts maha Andrus Leini ees, kes talvejooksu kenasti selleks aastaks ära korraldas,“ ütles Zadonski Jooksuportaalile. Naistest lõpetas teisena Liina Kivi (SK Jooksupartner) ajaga 41.29. Kolmas koht kuulus N40 vanuseklassi parimale Viivi-Anne Sootsile (JK Treeningpartner) 41.48-ga. Vinni-Rakvere talvejooksusarja kokkuvõttes võidutses naiste 10 km arvestuses Elery Zadonski. Järgnesid Ingrit Ernits (SK ProRunner) ja Ülle Liiv.