Viru Maraton lükati nädala võrra edasi

Tänavuse Estoloppeti suusasarja esimene maraton toimub 25. jaanuaril. Soodusregistreerimine vabatehnikas peetavale 30. Viru Maratonile kestab kuni käesoleva nädala kolmapäevani.

Kuigi peakorraldaja Evi Torm ei pidanud edasilükkamist algselt soodsaks variandiks, ütles ta ajakirjale Jooksja, et ilmaolud polnud esialgu veel piisavalt head maratoni korraldamiseks varem planeeritud 18. jaanuaril. „Maratoni pidamiseks lund veel napib, kuid Mõedakul saab harjutada hetkel kuni 10-kilomeetrisel rajal ning huviliste olemasolul on rada ka valgustatud,” sõnas Torm. Ta loodab, et 25. jaanuariks suusatajaid rajale jätkub, kuigi sel päeval on konkureerivaid üritusi, näiteks RMK Kõrvemaa suusamaraton ja Sakala suusamaraton. Praegu on end Viru maratonile registreerinud 205 inimest, mullu oli suusatajaid kahel distantsil kokku 928.

30. Viru maratoni 42 km distantsi ühisstart kell 11, 22 km start kell 11.20, lastesõidud kell 11.30 Mõedaku suusastaadionil. Vaata Viru Maratoni infot siit!

Pärast Viru maratoni jätkub Estoloppeti sari neli nädalavahetust järjest: 2. veebruaril Tamsalu-Neeruti, 8. veebruaril Alutaguse ja 16. veebruaril Tartu maraton.