Tatjana Mannimal jäi Viru Maratoni võit ühe sekundi kaugusele

Tatjana Mannima. Foto: SILLE ANNUK POSTIMEES/Scanpix
Tatjana Mannima. Foto: SILLE ANNUK POSTIMEES/Scanpix

Täna anti start Estoloppeti sarja avavõistlusele 34. Viru Maratonile, mille pikema distantsi võidu võtsid Andrey Krasnov, Sergey Turyshnev ja Gleb Retivykh Venemaalt. Tatjana Mannima kaotas naiste võitjale vaid ühe sekundiga.

Andrey Krasnov võitis 42 km pikkuse vanatehnikas suusamaratoni põhidistantsi ajaga 1:42.53. Krasnov tunnistas finišis, et rada oli vahepeal päris raske. “Lahtine lumi tegi asja keeruliseks,” sõnas ta. Estoloppeti sarja teistest etappidest Venemaa koondisega arvatavasti osa ei võeta, kuid võitja kinnitas, et nad jäid väga rahule. “Soovitame Venemaal kindlasti ka oma sõpradel tulla.”

Teisena lõpetanud Sergey Turyshnev kaotas võitjale 7 sekundiga ja kolmas olnud Gleb Retivykh 2.28-ga. Kiireim naine finišis oli Natalia Matveeva ajaga 1:58.16, sekund hiljem finišeeris ka parima Eesti suusatajana Tatjana Mannima. “Văga hea, et Venemaa sportlane pakkus konkurentsi. Üritasin tõusul ta eest ära sõita, aga ei õnnestund. Arvasin, et kui lõpu peale jätan, siis ei ole mul šanssi,” rääkis Mannima Jooksjale. Kolmanda koha sai Merilin Jürisaar ajaga 2:04.22. Pikemale distantsile startis esialgsetel andmetel 467 inimest.

Lühemale 21 km rajale läks 137 suusatajat. Esimesena jõudis finišisse Raivo Pärnpuu ajaga 1:1.53. Teisena lõpetas Holger Altmäe, ajaks 1:2.43. Kiireim naine oli Õnnela Rodenau (vanusegrupis N15) ajaga 1:11.21.

Viru Maratoni peakorraldaja Evi Torm avaldas tänu kõikidele suusapeo õnnestumisele õla alla pannud toetajatele ja vabatahtlikele. “Ja loomulikult suur kummardus kõigile maaomanikele, kes lubavad oma maade peal maratoni korraldada.” Järgmine mõõduvõtt Estoloppeti sarjas on 21. Tamsalu-Neeruti suusamaraton, mis leiab aset 2. veebruaril. Vastavalt võimetele saab valida 41 km või 21 km pikkuste radade vahel. Start maratoni pikale distantsile antakse kell 11.00.

34. Viru Maratoni tulemused