Viru maratoni võitsid olümpialased, Estoloppeti sarja Martti Himma ja Triin Ojaste

Raido Ränkel Viru maratoni võitmas. Foto: Riho Lüüs
Raido Ränkel Viru maratoni võitmas. Foto: Riho Lüüs

Täna toimus Lääne-Virumaal Pariisis Viru Maraton, mis oli ühtlasi Estoloppeti suusasarja viimane etapp. Pikema distantsi võitjateks osutusid taliolümpiamängudel Eestit esindanud Raido Ränkel ja Tatjana Mannima. Estoloppeti pikamaasuusatajate sarja 21. hooaja võitsid Martti Himma ja Triin Ojaste.

Raido Ränkel suusatas 39 km maratoni vabastiilis ajaga 1:46.02. Teisena lõpetanud Sander Linnus kaotas talle vaid 10 sekundiga. “Täna väga mõnus, tunne hea ja suusk suurepärane. Enamus rajast sõitsime Raidoga kahekesi, vaheldumisi vedasime. Lõpus ta pani oma paremuse maksma, olümpiameeste vastu ikka ei saa. Üldiselt olen rahul, tänane sõit oli puhas nauding,” rääkis Linnus Jooksjale.

Kolmanda koha sai Taavi Lehemaa ajaga 1:49.49. Naistest võitis maratoni üldarvestuses 12. kohal finišeerinud Tatjana Mannima ajaga 1:56.03. Teiseks tuli Heidi Raju 1:59.37-ga ja kolmandaks Triin Ojaste 2:00.40-ga. Lühikese distantsi M15 vanuseklassi võitis Max Sander Laane ajaga 01:17:37. Võistkondlikus arvestuses osutus edukaimaks Viljandi Suusaklubi.

Estoloppeti 21. hooaja võitja Martti Himma jaoks tähendas aasta 2018 esimest täispikka Estoloppeti hooaega. “Hooaja alguses ei olnud mingeid erilisi eesmärke. Novembris ja detsembris käis minu treeningtuju umbes nii nagu ilm väljas. Kui ilm läks ilusamaks, tuli ka motivatsiooni rohkem ja enne Tartu Maratoni sai siin üsnagi heasse konditsiooni,” sõnas Himma. “Kindlasti jääb meelde Haanja maraton – seal oli super ilm, super rada ja atmosfäär. Lisaks tänaks kõiki maratonide eestvedajaid, Estoloppetil on alati mõnusa positiivse energiaga sõidud.” Himma kutsub ka teisi maratonidest osa võtma: “Need on mõnusad üritused, tasub käia!”

Estoloppeti selle hooaja naiste üldvõitja Triin Ojaste osales sel aastal esimest korda kõikidel sarja maratonidel. “Tegelikult ei olnud nii suurt plaani kui välja kukkus. Sain kuidagi hoo sisse esimesest võistlusest ja mõtlesin, et miks ka mitte teha terve sari siis juba kaasa. Hea emotsiooni sain sellest aastast, et mine tea, mis edasi,” ütles Ojaste. Kindlasti on maratonid hästi teistmoodi kui sprinti sõita. Edaspidi teen ma tõenäoliselt ikkagi maratone ja rahvasporti. Sprint on ilmselt jäänud juba minevikku,” lisas naine.

Viru maratoni tulemused

Sarja koondtulemused:

Mehed (põhidistants)

1. Martti Himma
2. Mart Kevin Põlluste
3. Sander Linnus
4. Joosep Karlson
5. Karl Erik Rabakukk
6. Martin Nassar

Naised (põhidistants)

1. Triin Ojaste
2. Jaanika Paalmäe
3. Margit Ahu

M15-klass

1. Magnus Mangusson
2. Willem Mangusson
3. Max Sander Laane

N15-klass

1. Merli Mari Utsar
2. Hedvig Altmäe
3. Aurelia Kumm