Vjatšeslav Košelev sai krossijooksu MM-il 117. koha

Eesti ainsa esindajana täna Poolas Bydgoszczis krossijooksu MM-il startinud 42-aastane Vjatšeslav Košelev sai 12 kilomeetri pikkusel distantsil 117. koha, maailmameitritiitli võitis keenlane Joseph Ebuya (pildil) täpselt 33 minutiga. Hõbemedalile tuli kuus sekundit hiljem finišeerinud eritrealane Teklemariam Medhin. Pronksmedali võitis ajaga 33.10 Uganda jooksja Moses Ndiema Kipsiro.

Esimese ringi järel asus Košelev 123. kohal, kaotades liidrile 31 sekundit. Teise ringi lõpuks kerkis Košelev koha võrra, kuid kaotust kogunses juba 1.18. Kolmanda ringiga tõusis mees veel ühe koha kõrgemale, 121. kohale. Selleks ajaks oli vahe liidriga 2.08. Neljanda ringi lõpetas Košelev 117. kohal (+3.05) ja hoidis sama positsiooni viiendal (+4.11) ning viimasel ringil. Finišis kogunes kaotust võitjale +5.14. Kokku lõpetas võistluse 127 meest.

Meesjuunioride võistlusel haarasid esimesed paarkümmand kohta lõpuprotokollis aafriklased. Keenlased said nelikvõidu. Kuldmedali võitis Caleb Mwangangi Ndiku ajaga 22.07. Teisele kohale tuli kahe sekundilise kaotusega Clement Kiprono Langat. Kolmandana lõpetas Japhet Kipyegon Korir 22.12-ga.

Nii naiste põhidistantsil kui ka naisjuunoride võistlusel kuulusid esimesed üheksa kohta Keenia ja Etioopia jooksjatele. Naistest krooniti 8-kilomeetrise distantsi maailmameistriks keenlanna Emily Chebet ajaga 24.19. Talle kaotas sekundiga hõbemedali võitnud keenlanna Linet Chepkwemoi Masai. Pronksmedal kuulus etiooplannale Meselech Melkamule 24.26-ga.

Naisjuunioride 6 kilomeetri pikkusel jooksul olid neli esimest keenlased. Kuldmedali võitis Mercy Cherono ajaga 18.47. Teisele kohale tuli Purity Cherotich Rionoripo 18.54-ga ja kolmandale kohale Esther Chemtai 18.55-ga.