5. Võidupüha maratoni võitsid Mario Mustasaar ja Klarika Kuusk

Mario Mustasaar võitjana finišis. Foto: Pärnu Kahe Silla Klubi

Täna pärastlõunal anti Pärnumaal Toris start viiendale Võidupüha maratonile, mille võitis meestest üle hulga aja taas võistlusel osalenud Mario Mustasaar uue rajarekordiga ja naistest klubi Treeningpartner esindaja Klarika Kuusk.

Mustasaare edu teisena lõpetanud Hasso Paapi ees oli koguni kuus minutit. Mustasaare võiduaeg täna 2:40.05, mis tähendab uut rajarekordit. Hasso Paap (TÜASK) sai lõpuajaks 2:46.34. Kolmandaks tuli Kaarel Piip (SK ProRunner) ajaga 2:50.20. Ent vahed ei kujunenud suureks mitte kohe. Torist Pärnu poole vastutuules minnes püsis koos kümnemeheline grupp. Pärast seitsmendat kilomeetrit jäi ette veel 3-4 meest. Kuni 27. kilomeetrini jooksid koos Mustasaar ja Paap. Nendega püsis vahepeal ka Kristo Reinsalu, kes läks üksi eest ära ja oli poole maa vaheajapunktis ka liider, kuid ta jättis 15 km enne lõppu jalaprobleemide tõttu maratoni pooleli.

Hasso Paap jäi oma teise kohaga üsna rahule. “Ma ei ole spetsiaalselt maratoni trenni teinud. Lühemad distantsid tulevad pooleteise kuu pikkuse treeningu pealt ilusti ära. 15. kilomeetril sain aru, et läheb kannatamiseks, sest lihased olid üsna küpsed,” rääkis Paap Jooksuportaalile.

Naistest võitis maratoni Klarika Kuusk (Treeningpartner) ajaga 3:11.24, tulles ühtlasi Pärnumaa meistriks. Isiklik rekord tal jäi seekord ühe minuti kaugusele. “Mul on hea meel, et suutsin kodus võita. Juba see on omaette boonus. Vahepealne metsaalune mulle ei istu, eks ma kukkusin ka seal korra. Ma ei oska metsas joosta. Mul on samm nii madal. Peab tähelepanelik olema,” ütles Kuusk Jooksuportaalile.

Klarika Kuusk naiste parimana Võidupüha maratonil finišeerimas. Foto: Pärnu Kahe Silla Klubi

Alles nädal tagasi võitis ta Saku suvejooksu raames peetud poolmaratoni. Jalad tal eelmisest poolmaratonist täna tunda ei andnud. “Kunagi peab kolme tunni alistamise ka ette võtma. Eks see eeldab lühematel distantsidel võistlemist, et kiirust juurde saada. Kindlasti peab ka rohkem puhkama,” arvas Kuusk. Juba pühapäeval stardib ta Elva tänavajooksu 10 km distantsil. Teine koht kuulus täna Võidupüha maratonil Jana Treierile (SK Sparta) 3:19.40-ga. Kolmandana jõudis finišisse Siiri Pilt ajaga 3:35.26.

Võidupüha maratoni raames korraldati esmakordselt ka Pärnumaa maratonijooksu meistrivõistlused. Meistritiitli said meestest Mario Mustasaar (2:40.05), Andero Sopp (3:06.28) ning Martin Andla (3:16.14). Naiste arvestuses olid parimad Klarika Kuusk (3:11.24), Kadri Janson (3:54.46) ja Irja Bernard (3:56.53).

Teist korda toimunud Noorte Kotkaste ja Kodutütarde teatemaratonist võttis osa kolm võistkonda. Võitjana finišeerus Järva malev, Lääne maleva ja Leedu külalisvõistkonna ees.

Paikuselt Reiu puhkeküla juurest alanud poolmaratonil võitis ettearvatult olümpialane Roman Fosti, kes testis vormi Euroopa meistrivõistlusteks. Fosti võiduaeg 1:09.23. Üle kolme minuti jäi temast maha Kaupo Sasmin (Sparta), kes jõudis Pärnusse Rüütli platsile ajaga 1:12.29. Kolmandat meest tuli oodata tervelt seitse minutit. Selleks osutus Mikk Osamaa Tartumaalt ajaga 1:19.30. Naistest võitis poolmaratoni Õnne-Liina Jakobson 1:31.27. Järgnesid SK ProRunner esindajad Karin Redi ajaga 1:31.55 ja Kattri Reinula ajaga 1:33.39.

Võidupüha maraton tõi kokku 719 erinevas eas spordisõpra. Torist, Eesti Sõjameeste Mälestuskiriku juurest startinud maratoniraja läbis 160 jooksjat, poolmaratoni distantsi võttis jalge alla 265 osalejat. Pärnus Rüütli platsil toimunud lastejooksudel pani oma võimed proovile 294 väikest jooksjat.