VÕIMAS! Hannes Veide jooksis 48 tunniga 308 km, mis on uus Eesti rekord

Hannes Veide suutis kahe ööpäevaga joosta rohkem kui 300 kilomeetrit. Foto: erakogu
Hannes Veide suutis kahe ööpäevaga joosta rohkem kui 300 kilomeetrit. Foto: erakogu

Hannes Veide osales 2.-8. juulini Soomes toimunud Kauhajoki Ultra Run festivali raames korraldatud 48-tunni pikkusel ultrajooksul, kus sai teise koha Eesti uue tippmargiga. Kahe ööpäevaga läbis Veide 308,4 kilomeetrit. Varasem Eesti parim tulemus kuulus 263,6 kilomeetriga Rain Vellerindile.

Hannes Veide jaoks on tänavu tegemist juba hooaja kolmanda ultrajooksuga. 48-tunni jooks kulges 1,5 km pikkusel ringil.  “Stardist minnes püüdsin rahulikku tempot hoida. Kuna startisime õhtul kell 18, siis üllatas pisut palavuse haripunkt. Esimene oodatud väsimuse hetk tuli umbes 50 km peal, kuid võtsin aega taastuda ja sättisin söögipause tihedamaks. Esimesse öösse plaanisin varajasemat tund aega magamist ning sellest 45 minutit saingi seda teha. Kõik sujus ja rada oli mulle väga sobiv, pisut kergemaid tõusegi, parki, linnatänavaid,” rääkis Veide ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teist ööpäeva alustas ta 3.-4. positsioonil ning liider soomlane Kari Ranta tundus eestlasele olevat püüdmatus edus. “Edasine oli kõik lahtine ja teadsin, et mind edestavad jooksjadki tõenäoliselt teevad magamise pausi. Nii läkski. Tõusin teisele kohale ja kasvatasin edu, vältimaks üllatusi tagantpoolt,” lausus Veide. Liider ilmutas kurnatuse märke ja teda tabas lihase probleem. Veide otsustas ettevaatlikult vahet kahandada ning jätkas tempot tõstes. Vahe vähenes, kuniks liider võttis valuvaigisteid.

“Edasine oli juba minu jaoks suur katsumuste jada, võitlesin kurnatusega ja keskmine kiirus ühtlustus. Umbes 10 tundi enne lõppu sai minu jaoks selgeks, et kui liidrit ebaõnn ei taba, olen tema vastu jõuetu. Kolmas koht asus kontrollitavas kauguses ja viimased tunnid püüdsin veel endas jõuvarusi leida,” meenutas Veide raskeid hetki. Tema Sõber Margus Laanemägi, kes tegi samas kohas 24-tunni jooksu debüüdi, aitas Hannes Veidel tempot hoida.

“Viimased kolm ringi tulid kiireimad ja jooksin end süsiks, midagi kripeldama ei jäänud. Tulemus vastab minu treenitusele ja jäin väga rahule. Iga isiklik ja Eesti rekord vaid rõõmustab. Mõneks ajaks on mul isu jooksmisest täis, taastun beebiga kärurallit tehes ja uued tõsisemad väljakutsed ootavad mind sügisel Kreekas,” lisas Veide. 48-tunni jooksu võitis soomlane Kari Ranta 321,1 kilomeetriga.