VÕIMAS! Rene Zahkna ja Regina Oja said MK-etapil paarissegateatesõidus 2. koha!

Rene Zahkna ja Regina Oja MK-etapil võidetud medalitega. Foto: Scanpix
Rene Zahkna ja Regina Oja MK-etapil võidetud medalitega. Foto: Scanpix

Eesti duo Rene Zahkna ja Regina Oja võitlesid täna Sloveenias Pokljukas laskesuusatamise maailmakarikasarja kuuendal etapil välja teise koha!!!

Sõitu alustanud Rene Zahkna laskis lamadestiirus kõik märgid alla ja lahkus tiirust kolmandal kohal (+1,4). Ka püstitiirus õnnestus Zahknal kõik suurepäraselt ja ta andis vahetuse Regina Ojale üle 5. kohal (+4,5). Regina Oja kasutas lamadestiirus küll ühte varupadrunit, kuid vaatamata sellele tõstis Eesti 2. kohale. Püstitiiru läbis ta puhtalt ja andis vahetuse Rene Zahknale üle 2. kohal (+1,9).

Rene Zahknal seekord tiirudest päris “nulliga” läbi ei läinud, sest mõlemas tiirus võttis ta ühe varupadruni. Midagi katastroofilist Eesti jaoks veel lahti ei olnud, Zahkna jõudis vahetusalasse 4. kohal (+24,9). Viimast vahetust sõitnud Regina Oja tegi uskumatu esituse. Kui pärast puhtalt lastud lamadetiiru asus ta 4. kohal, siis samuti puhtalt läbitud püstitiiru järel oli ta juba kolmas (+18,8).

Viimasele suusaringile minnes sõitis Prantsusmaa vahega ees. Järgnes kolmeliikmeline grupp, kuhu kuulusid lisaks Regina Ojale veel Austria ja Kanada esindaja. Kui viimase tõusu algul asus Regina Oja selles grupis kolmandal positsioonil, siis tõusul leidis ta endas nii palju jõudu, et konkurentidest mööda suusatada ja tõsta Eesti Prantsusmaa järel teisele kohale. Sellel positsioonil jõudis ta ka finišisse. See on ühtlasi parim koht, mis Eesti kunagi laskesuusatamise teatesõidus saavutanud. Viis varupadrunit kasutanud Prantsusmaale kaotati vaid 5,9 sekundiga. Eesti järel sai kolmanda koha kuus varupadrunit appi võtnud Austria duo (+12,1).

“Mõtlesin, et neljas koht on ka hea, ei osanud arvata, et suudan teise koha peale välja sõita. Viimasel ringil tiim karjus meile. Kui Kanada läks mööda ja olime neljandad, mõtlesin, et nii tore oleks poodiumile jõuda,” rääkis Regina Oja pärast võistlust. Rene Zahkna sõnul sõitis ta oma vahetuse viimase kilomeetri hambad ristis ja võitles. “Arvestades, et oleme ideaalist kaugel, on uskumatu, kuidas kõik liikus paremaks,” imestas Zahkna.

Eesti laskesuusakoondise peatreener Indrek Tobrelutsu sõnul tagasid täna Eesti duo suurepärase esituse head suusad ja täpne laskmine. “Sportlased on tugevad. Minu õnn oli seda pealt vaadata. Reginale näitasin enne teist vahetust, et tuleb natuke sihikut vasakule võtta. Laksmine oli üle platsi, see tagas hea tulemuse. Viimasel ringil toimunu oli uskumatu, seda väga tihti ei näe. Suusad peavad head olema. Tiirus on vaja kiiresti ja täpselt lasta, mis täna õnnestus. See päev tuleb kalendrisse punasega märkida. Praegu tundub see uskumatuna, võttis Tobreluts võistluse kokku.

Paarissegateatesõidu tulemused