Paduvihmas Vooremaa poolmaratoni võitsid Rauno Laumets ja Minna Kuslap

Rauno Laumets Vooremaa poolmaratoni finišis. Foto: Tiina Säälik
Rauno Laumets Vooremaa poolmaratoni finišis. Foto: Tiina Säälik

Täna Jõgeval toimunud II poolmaratoni võitsid spordiklubi ProRunner esindaja Rauno Laumets ja spordiklubi Jooksupartner esindaja Minna Kuslap, kes tegi tagasi selle, mis Tallinna Maratonil haiguse tõttu ebaõnnestus ning jooksis isikliku rekordi.

Rauno Laumets jooksis distantsi läbi ajaga 1:12.58, edestades teisena lõpetanud Janar Juhkovi (Treeningpartner) üle kaheksa minuti. “Joosta oli hea, kuid rada raske. Suutsin joosta samasse minutisse, mis eelmine aastal. Ilmastiku tingimused tegid täna parema aja püüdmise päris keeruliseks. Kõva vihm ja tuul alates poolest distantsist võtsid kõvasti hoogu maha,” kommenteeris Laumets ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Teise koha saanud Janar Juhkovi lõpuajaks kujunes 1:21.10. Kolmas koht kuulus Kaido Saarele 1:23.29-ga.

Naistest võitis poolmaratoni Minna Kuslap tulemusega 1:24.57, mis on tema isiklik rekord. “Kodused rajad olid minu jaoks tuttavad ja seega sai teadlikult jõuvarusid jagada. Mul ei olnud ühtegi eesmärki tänase jooksuga ja aega ei jälginud. Seda enam, et puhus küllaltki tugev tuul ja sadas paduvihma ning jagus tõuse. Kui 19. kilomeetril taipasin, et olen isikliku graafikus, siis panin hoogu juurde. Ehk sain nüüd enda jaoks Tallinna Maratoni takka järgi ära joostud,” ütles Kuslap. Tallinna Maratonil ei õnnestunud tal poolmaratoni hästi joosta, kuna alles päev enne starti läks tal palavik ära. Nii kujunes jooks Tallinnas läbimiseks.

Naistest sai Vooremaa poolmaratonil 2. koha Birgit Kasela (Tartu suusaklubi) ajaga 1:39.04 ja kolmanda koha Kai Saar 1.41.23-ga.

II Vooremaa poolmaratoni tulemused