Tõusva vormiga Heinar Vaine võitis ümber Ülemiste järve jooksu

Heinar Vaine võitjana Ülemiste järve jooksu finišis. Korraldajate foto
Heinar Vaine võitjana Ülemiste järve jooksu finišis. Korraldajate foto

DFDS Järvejooksude sarja viimase osavõistluse – täna toimunud ümber Ülemiste järve jooksu võitis meestest sügise lähenedes oma vormi tõusuteel olev VAK Staieri esindaja Heinar Vaine ja naistest spordiklubi Jooksupartner ridadesse kuuluv Moonika Pilli, kes tuli ka järvejooksude sarja võitjaks.

Viljandimaalt Kõpu vallast pärit Vaine läbis 14 km pikkuse järveringi ajaga 46.07. Teisena lõpetanud Priit Lehismets (Treeningaprtner) kaotas talle 11 sekundiga ja kolmandaks tulnud Kaupo Sasmin (Sparta) 17 sekundiga. Järvekaldal pikal sirgel võitlesid täna jooksjad tugeva vastutuulega.

Jooksu käigus kujunes välja neljaliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid lisaks Heinar Vainele Priit Lehismets, Kaupo Sasmin ja Dmitri Aristov. Aristov jäi 5. kilomeetril triost maha. Kuuendal kilomeetril läks ka Vainel raskeks ja ta kartis, et jääb liidritest samuti maha, kuid nii siiski ei läinud. VAK Staieri esindaja enesetunne paranes ja ta sai niiöelda mootori uuesti käima.

“Jooksin tasa ja targu. Ise vedama ei läinud. Proovisin ära kesta. Tunne oli küll selline, et pigem oleks hea, kui suudan end kolmandaks pressida. Kartsin, et lõpus ma ei jaksa. Kilomeetrid muudkui läksid. Jooksin Kaupo kõrvale. Ega tal ka kerge polnud. Kes viimasel kolmel kilomeetril luidetel teiseks jääb võib vaimselt alla anda. Nii läksingi ise vedama. Priit Lehismetsaga tekkis vahe sisse,” rääkis Vaine ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Heinar Vaine rihib oma tänavuse hooaja vormi SEB Tallinna Maratonile. “Sel aastal ei ole olnud mul sportlikku õnne. Tähtsad võistlused on pigem ebaõnnestunud. Tundub, et saan jõuludeks vormi,” ütles Vaine. Kevadel vaevas teda vigastus ja ka kooli asjad ei võimaldanud korralikult treenida. Tallinna maratonil loodab Vaine võita Eesti meistrivõistlustelt medali, kuid midagi lubama ei hakka. “Maraton on nii ettearvamatu ala, et ka 10 kilomeetrit enne lõppu võib midagi juhtuda. Loodan siiski saada õigeks ajaks heasse vormi,” lisas Vaine.

Tänase jooksu kuus parimat naist. Vasakult: Mari Boikov, Moonika Pilli, Liis-Grete Arro, Laura Maasik, Maie Kuusik, Jana Treier. Foto: Ahto Jakson
Tänase jooksu kuus parimat naist. Vasakult: Mari Boikov, Moonika Pilli, Liis-Grete Arro, Laura Maasik, Maie Kuusik, Jana Treier. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis ümber Ülemiste järve jooksu Moonika Pilli ajaga 54.32. “Mulle see viimane metsaosa meeldis. Enne seda puhus tuul vastu, ei olnud kerge,” rääkis Pilli ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Hommikul enne jooksu lõpetas ta oma põhitöökohal Rakvere haiglas 24-tunnise valvekorra. Järgmine tõsine start ootab teda samuti SEB Tallinna Maratonil, kus tahab Eesti meistrivõistluste arvestuses medali võita.

Teise koha sai Mari Boikov (Treeningartner) minuti kehvema tulemusega ehk 55.33-ga. Kui pärast Ööjooksu poolmaratoni ei tahtnud Boikov eriti võistlemisest kuulda, siis nüüdseks on ta sellest välja tulnud ja Ööjooksust taastunud. Kolmandaks tuli kiirelt alustanud Liis-Grete Arro (Sparta) 55.48-ga.

Neljast osavõistlusest – ümber Harku järve jooksust, ümber Pühajärve jooksust, Saadjärve suvejooksust ja ümber Ülemiste järve jooksust koosneva DFDS Järvejooksude sarja võitis meestest Rauno Laumets spordiklubist ProRunner, kes lõpetas tänase jooksu 5. kohal ajaga 47.31.

“Täna läksin puhtalt sarja võidu peale välja ja jooksin mõnusa trennitempoga. Võitsin rahulikult, et kindlalt sarja võit ära võtta,” lausus Laumets ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. “Algul üritasin juhtgrupiga koos joosta, siis tundsin, et polnud motivatsiooni väga pingutada. Enesetunne ei ole ka praegu kõige parem. Võistlusi on palju olnud ja väsimus sees,” tõdes Laumets.

Ümber Ülemiste järve jooksu tulemused