Võru-Väimela maanteejooksul olid parimad Ivar Ivanov ja Karmen Alnek

23. mail toimunud järjestikuselt 32. Võru-Väimela maanteejooksu võitis pärast aastast vaheaega taas Ivar Ivanov, kes on nüüd kiireim olnud kõigil kolmel tänavuse Võrumaa pikamaajooksusarja võistlusel. 28aastasel Võru Lõunalõvi jooksumehel kulus ligi 6 kilomeetri pikkuse võistlusmaa läbimiseks aega 18.59. Jooksu kuuekordne võitja Margus Koor kaotas klubikaaslasele 28 sekundiga. Kolmandana, võitjast 47 sekundit hiljem lõpetas Tartumaa jooksja Anti Puustus. Järgnes kolm võrulast: neljandana oli finišis Mikk Laur (+1.25), viiendana Priit Narusk (+1.59) ja kuuendana Margus Lehtna (+2.12). Nende järel seitsmendana lõpetas parim juunior, tartlane Henri Mõttus (+2.20).
Kiireimat naist tuli pärast Ivanovi lõpetamist finišisse oodata ligi viis minutit. Selleks osutus nagu ka eelmisel aastal naiste seas võidutsenud Karmen Alnek ajaga 23.43 päral. Üldarvestuses sai 24aastane Elvast pärit Alnek 37. koha. Naistest tuli teiseks Silja Suija ja kolmandaks Kertu Saarepuu. Alnekile kaotasid nad vastavalt 18 ja 40 sekundiga. Kokku lõpetas võistluse 211 jooksjat ehk 37 vähem kui mullu. Võistluse senine osa­võturekord 1424 jooksjat, pärineb 1987. aastast. Võrumaa pikamaajooksusarja järgmiseks etapiks on 24. juunil toimuv Pulli järve jooks.
Võru-Väimela maanteejooksu tulemused
VSPORT
Fotol: Jooksu võitjad Ivar Ivanov ja Karmen Alnek, kes noppisid esikoha ka mõlemas vahefinišis. Võrumaa Spordiliit