Zatopeki jooksul sündis võistluste rekord

Keenia jooksjad Emmanuel Bett ja Joyce Chepkirui (pildil) võitsid täna Austraalias Melbournis toimunud 51. Emil Zatopeki nimelise 10 000 meetri jooksu. Bett ja tema kaasmaalased Bitan Karoki ning 2008. aasta Pekingi olümpia pronksmedaliomanik Micah Kogo läbisid pool maad koos 13.56-ga. 700 meetrit enne lõppu jäi Kogo maha. Bett võitis jooksu ajaga 27.39,33, Karoki finišeeris teisena ajaga 27.40,11. Kogo sai 27.50,50-ga kolmanda koha.
,
Keenlanna Joyce Chepkirui võitis naiste jooksu ajaga 31.26,10 kärpides 0,24 sekundit 2001. aastast Susie Powerile kuulunud võistluste rekordist. Keenlanna läbis esimesed 1000 meetrit aeglaselt 3.20-ga, kuid poole maa vaheajaks kujunes tal koos kaasmaalanna Emil Chebetiga 15.54. Vihmas joostud teine pool distantsist osutus kiiremaks. Chebet sai teise koha ajaga 31.30,22. Mõlemad keenlannad täitsid võistlusega Londoni olümpiamängude 10 000 meetri A-normi. Kolmandaks ja ühtlasi Austraaila meistriks tuli sel distantsil oma debüüdi teinud Emily Brichacek.