Viimased uudised

Arhiiv
Kaur Kivistik. Foto: Postimees/Scanpix

Kaur Kivistik tegi Saksamaal hooaja avastardi 3000 m takistusjooksus

Kaur Kivistik sai 20. mail Saksamaal Rehlingenis rahvusvahelisel kergejõustikuvõistlusel 3000 m takistusjooksus 12. koha ajaga 8.56,11. Tegemist oli tema tänavuse esimese stardiga takistusjooksus. Jooksu võitis marokolane Ben Zahra Abdelkarim 8.24,37-ga. “Olen tulemuses pettunud, sest lootsin vähemalt 10-12 sekundit paremat aega esimese takistusjooksu võistluse resultaadiks. Esimene võistlus on alati ettearvamatu, kuna takistuste ületamine nõuab ka tehnilist … Jätkub

Kaidi Kivioja. Foto: Eesti Triatloni Liit

Kaidi Kivioja sai Astana MK-etapil 11. koha

Triatleet Kaidi Kivioja pälvis Kasahstanis Astanas peetud MK-sarja etapil 11. koha. Võistluse kaksikvõit läks Prantsusmaale, kui päeva kiireimad olid kolme ala läbimise järel Sandra Dodet ja Emilie Morier. Esmakordselt triatloni MK-etappi võõrustanud Kashastani pealinn Astana üllatas võistluspäeva hommikul alla 10 kraadise õhutemperatuuriga, mistõttu muudeti triatlon duatloniks ning ujumine asendati jooksuga. Korraldajate otsus ujumisosa ära jätta … Jätkub

Roman Fosti. Foto: Mallor Malmre

Roman Fosti võitis 10 km maanteejooksus Põhjamaade meistritiitli

Roman Fosti võitis täna õhtul Kopenhaagenis esmakordselt toimunud 10 km maanteejooksu Põhjamaade meistrivõistlustel kuldmedali ajaga 30.20. Hõbemedalile tuli rootslane David Nilsson, kes kaotas Fostile nelja sekundiga, saades lõpuajaks 30.24. Pronks kuulus taanlasele Martin Egebjerg Olesenile 30.33-ga. Raido Mitt, kes asus poolel maal 5. kohal ajaga 15.31, jäädes tol hetkel teisel kohal jooksnud Fostist maha ühe sekundiga, … Jätkub

IMG_5908

Jooksugrupi sünnipäevanädal kutsub tasuta treeningutele

5 aasta vanuseks saav Sparta jooksugrupp tähistab sünnipäevanädalat 21. – 24. mail tasuta treeningutega. Sünnipäevanädala tasuta treeningute kava E, 21. mai 18.00 Jooksutrenn Järve metsas + üllatuskülaline. Treener Ahto Tatter  (Kogunemine Spartasse kell 18 või 18.10 Järve metsa jõulinnaku juurde) T, 22. mai  18.00 Jooksutrenn Järve metsas. Treenerid Ahto Tatter ja Toomas Tarm (Kogunemine Spartasse kell 18 … Jätkub

Saku kevadjooksu 5 km kiiremad mehed: vasakult Raido Krimm, Mardo Lundver ja Arvi Alamaa. Foto: Karol Keskküla

Mardo Lundver parandas Sakus võidutulemust ligi minutiga

Rapla jooksuklubi tõusev jooksutäht Mardo Lundver võitis eile Saku kevadjooksu 5 km distantsi ajaga, mis on ligi minuti võrra parem, kui tema poolt mullu joostud võidutulemus. Samuti viis ta eelmisel nädalal EV 100 staadionisarja avaetapil oma 3000 m isikliku rekordi alla 9 minuti. Lundver seadis Saku kevadjooksul koos klubikaaslase Arvi Alamaa eesmärgiks saada lõpuaeg alla … Jätkub

Birgit Pihelgas (vasakul) ja Kelly Nevolihhin 1500 m jooksu autasustamisel. Foto: erakogu

Allar Lamp ja Kelly Nevolihhin võitsid SELLi mängudel 1500 m jooksu

Tartus Tamme staadionil toimusid 18.-19. mail rahvusvahelised üliõpilaste mängud (SELL), kus Eestile tõid 1500 m jooksus esikoha Allar Lamp ja Kelly Nevolihhin. Võistlustel Tartu tervishoiu kõrgkooli esindanud Allar Lamp jooksis distantsi ajaga 3.57,10, edestas lähimat konkurenti Lätist alla sekundi. “Jooksin viimased 300 meetrit, muidu läks lonkimiseks. Lõpusirgel möödusin lätlastest. Mul jäi pärast Kohila 3000 m seeriajooksu … Jätkub

Tiidrek Nurme. Foto: Postimees/Scanpix

Tiidrek Nurme sai elu teise tulemusega Euroopa 10 000 m karikavõistlustel 20. koha

Tiidrek Nurme startis eile hilisõhtul Eesti ainsa esindajana Londonis Parliament Hill staadionil Euroopa 10 000 m karikavõistlusel, kus sai 20. koha ajaga 29.05,49. Isiklikust rekordist jäi tal puudu 6 sekundit. Nurme tippmark on 28.59,88, mille jooksis 2013. aastal. Eilset võistlust nimetatakse veel “Night of the 10 000 m PBs”. Eesti aja järgi algas jooks kell … Jätkub

Kaia Lepik pärast Soomes joostud poolmaratoni. Foto: erakogu

Kaia Lepik Helsingis poolmaratonil isikliku rekordiga kolmas

Klubi Täppsportlased naiste esinumber Kaia Lepik sai täna Soomes Helsinki City Run raames toimunud poolmaratoni distantsil isikliku rekordiga 1:22.57 kolmanda koha. Lepiku varasem tippmark oli 1:24.43. Poolmaratoni võitis soomlanna Suvi Miettinen ajaga 1:19.43. Enne Kaia Lepikut jõudis teisena finišisse veel üks soomlanna Maria Söderström 1:22.29-ga. Kolmandale kohale tõusis eestlanna poolel maal, kui möödus grupist, kus jooksis … Jätkub